Arbëri

Një i vdekur dhe 153 raste të reja me COVID-19

 

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 2.784 mostra, prej të cilëve rezultojnë 153 raste pozitive me COVID-19.

Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes – një 47-vjeçar nga komuna e Mitrovicës.