Arbëri

Të dielën mot me diell në Kosovë

Moti në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së diele, në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i qetë.

Temperaturat minimale do të zbresin deri në 3 gradë Celsius ndërkaq ato maksimale pritet të arrijnë në 23 gradë Celsius.