Arbëri

Kurti: Kujtimi për Bahri Fazliun është i pashlyeshëm

 

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, bënë homazhe te varri i heroit Bahri Fazliu, në varrezat e dëshmorëve në Velani, në 23- vjetorin e rënies heroike të tij.

Kurti ka thënë se brezat e ardhshëm do të frymëzohen nga jeta dhe vepra e Bahri Fazliut.