Arbëri

Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën parashihet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas njoftimit, vranësirat vende-vende parashihen të shoqërohen me shi të intensitetit të dobët.