Arbëri

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

 

Partia Socialiste ka mbledhur, deri tani, firmat e 47 deputetëve për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, sipas burimeve të A2.

Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të ngrihet me shpejtësi për të shqyrtuar kërkesën.