Arbëri

Një i vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Një i vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit
Foto: Ilustrim
 

Shqipëri ka regjistruar 53 raste pozitive me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit ndërsa 1 person ka vdekur. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka rënie drastike të shifrave, ndërsa janë shëruar 748 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, Shqipëri ka regjistruar 131.238 raste pozitive, 110.920 të shëruar dhe 2.397 të vdekur nga COVID-19.