Arbëri

Një 19-vjeçar ther për vdekje dy gra shqiptare në Florida

Foto: Ilustrim
 

Një 19-vjeçar përballet me akuzën për vrasje të shkallës së parë lidhur me therjen me thikë të dy grave shqiptare në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat i kishte ndjekur deri në shtëpi dhe më pas i kishte sulmuar, ka bërë të ditur policia.

Departamenti i policisë në Largo ka bërë të ditur se agjentët dyshojnë se Sage Gayle Curry ka ndjekur viktimat deri në shtëpi apo afër bllokut të banimit 100 në Avenynë e Tetë, pasi t’i ketë parë në publik.