Arbëri

Presidenti Meta nuk do të japë dorëheqjen ashtu siç premtoi

Kryeministri Edi Rama dhe preisdenti Ilir Meta
 

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nuk do të japë dorëheqjen për t’ju kthyer Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI), siç kishte paralajmëruar në prag të zgjedhjeve në Shqipëri.

Meta gjatë fushatës tha se nëse Edi Rama fiton edhe një mandat me PS-në, atëherë do të dorëzojë postin dhe t’i përkushtohet partisë.