Arbëri

Konjufca: Ka mundësi që kriminelë të masakrës së Çikatovës së Vjetër të jenë në Kosovë

Konjufca: Ka mundësi që kriminelë të masakrës së Çikatovës së Vjetër të jenë në Kosovë
 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca kanë bërë homazhe sot tek varrezat e të vrarëve në masakrën e Çikatovës së Vjetër, në Drenas.

Osmani tha se kjo është një prej masakrave më mizore dhe më të tmerrshme e luftës së fundit në Kosovë, e cila dëshmon qëllimin shfarosës të Serbisë ndaj popullit shqiptar në Kosovë.