Arbëri

Mot me diell dhe temperatura deri në 16 gradë celsius sot në Kosovë

Mot me diell dhe temperatura deri në 16 gradë celsius sot në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë ditës së diele në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-16 gradë Celsius.