Arbëri

Hyjnë në fuqi masat anti-COVID

Hyjnë në fuqi masat anti-COVID
Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Sot kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-Covid. Në kuadër të këtyre masave nga sot do të ndalohet qarkullimi nga ora 22:00 deri në orën 5:00 të mëngjesit. Shkollat do të mbyllen dhe gastronomia do të funksionojë me shërbimin “merre me vete”.

Erkan Dogani, një prej pronarëve të njërit prej lokaleve në Prishtinë, ka thënë për emisionin “SOT” në KTV se për shkak të masave është dashur t’i pushojë nga puna katër punëtorë.