Arbëri

Mot i ndryshueshëm gjatë javë së dytë të prillit

Mot i ndryshueshëm gjatë javë së dytë të prillit
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e dytë e muajit prill do karakterizohet me mot të ndryshueshëm. E hëna do jetë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, ku në mëngjes parashihen ngrica të dobëta. E marta do vazhdojë me kushte të njëjta meteorologjike por që vende-vende parashihen riga shiu.

Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 4-14 gradë Celsius.