Arbëri

Afro 14 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Afro 14 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë
 

Numri i rasteve aktive në Kosovë me COVID-19 është 13.902.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 4.033 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 793 raste.