Arbëri

Mot i ngrohtë ditëve në vijim në Kosovë

Mot i ngrohtë ditëve në vijim në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se ditëve në vazhdim do mbajë mot me diell dhe vranësira të kohëpaskohshme, të cilat i takojnë stadit të lartë të troposferës.

IHMK-ja njofton se temperaturat do jenë pranverore, ku ato minimalet do sillen rreth 1-3 gradë Celsius ndërsa ato maksimalet ndërmjet 15-17.