Arbëri

8 të vdekur e 449 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Foto: Ilustrim
 

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 8 raste të vdekjes dhe 449 raste të reja me COVID-19.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë kryer 3012 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 449 qytetarë.