Arbëri

Abdixhiku: Të premten jam i gatshëm të takohem me Kurtin e Osmanin

FOTO: Driton Paqarada/KOHA
 

Kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se e ka të pamundur që nesër të marrë pjesë në takimin me të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Vjosa Osmanin, për bisedime rreth formimit të institucioneve të reja.

Abdixhiku shtoi se këtë takim do të propozojë që ta shtyejnë për ditën e premte, pasi fillimisht do të bëhet konsolidimi i udhëheqësisë së re të LDK-së.