Arbëri

​Sot mot me vranësira dhe intervale me diell në Kosovë

 

Vendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Ndonëse parashihet rënie graduale të vlerave barike, por që temperaturat minimale mbeten të ulëta.