Arbëri

Bulliqi e quan hakmarrje anulimin e projektit për ndërtimin e Spitalit të Podujevës

Bulliqi e quan hakmarrje anulimin e projektit për ndërtimin e Spitalit të Podujevës
 

Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka reaguar ndaj anulimit të projektit për ndërtimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës.

Bulliqi, përmes një statusi në facebook ka thënë se u ka dërguar shkresë zyrtare ministrit në detyrë të Shëndetësisë Armend Zemaj dhe drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqi ku ka shprehur indinjatën për anulimin e këtij projekti.