Arbëri

Lajçaku arsyetohet për hartën në zyrën e tij: Është harta zyrtare e BE-së

Lajçaku arsyetohet për hartën në zyrën e tij: Është harta zyrtare e BE-së
 

Duke thënë se është harta zyrtare e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është arsyetuar pas raportimeve të shumta se në zyrën e tij ai mban hartë ku Kosova figuron si pjesë e Serbisë.

Teksa ka postuar disa fotografi nga afër të hartës në fjalë, Lajçaku ka thënë se “Kosova është aty dhe është edhe me vijë ndarëse nga Serbia”.