Arbëri

Besian Mustafa: Kur tallesh me votuesin, një ditë vjen fatura për ta paguar

Besian Mustafa: Kur tallesh me votuesin, një ditë vjen fatura për ta paguar
 

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thyer heshtjen për dështimin e partisë së tij, Lidhjes Demokratike të Kosovës, në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në një letër të gjatë në Facebook ai ka thënë se ky rezultat është “faturë e talljes me votuesin”.

LDK-ja në zgjedhjet e para dhjetë ditësh doli e treta në listën e partive me vetëm 13 për qind të votave, si rezultatin më të dobët në histori të kësaj partie. Lëvizja Vetëvendosje doli e para me mbi 47 për qind, ndërsa PDK-ja e dyta me 17, kur ende s’janë numëruar votat me kusht dhe ato me postë. Ai ka kritikuar bashkëpartiakët e tij që në vend të hapjes së debatit të brendshëm kanë zgjedhur heshtjen. Sipas tij, heshtja po mbahet për shkak të kalkulimeve.