Arbëri

15 të vdekur dhe 1039 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

15 të vdekur dhe 1039 raste të reja me koronavirus në Shqipëri
 

Në 24 orët e fundit me koronavirus në Shqipëri janë konfirmuar 1039 raste të reja nga 3258 testime të kryera dhe 15 persona të tjerë kanë humbur jetën.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 989 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 64.318 që nga fillimi i epidemisë.