Arbëri

Të dielën mot me diell dhe temperatura deri në 11 gradë celsius në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë të dielës Kosova do të jetë nën ndikimin e masave ajrore me presion të rritur atmosferik.

Në këto kushte do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.