Arbëri

Sot në Kosovë mot me diell dhe vranësira të pjesshme

 

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, më të përqendruara rreth maleve.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.