Arbëri

Formimi sa më i shpejtë i institucioneve, temë e diskutimit të Osmanit me Szunyogun e Rohden

Formimi sa më i shpejtë i institucioneve, temë e diskutimit të Osmanit me Szunyogun e Rohden
 

Rëndësia e formimit sa më të shpejtë të institucioneve të reja ka qenë fokusi i bisedave që të enjten ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani ka zhvilluar me shefin e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, dhe ambasadorin gjerman Jorn Rohde, në takime të ndara.

Siç ka njoftuar presidenca, Osmani është pajtuar me Szunyogun se formimi më i shpejtë i institucioneve të reja, të dala nga zgjedhjet e 14 shkurtit, do të ndihmonte qasjen efektive në trajtimin e situatës me pandeminë dhe në angazhimin për ringritje ekonomike.