Arbëri

Mot i ftohtë por me intervale dielli sot në Kosovë

 

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, por i ftohtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.