Arbëri

Hoxhaj godet Kurtin e Osmanin për vizitën në veri: U ndalën nga disa fëmijë serbë

Hoxhaj godet Kurtin e Osmanin për vizitën në veri: U ndalën nga disa fëmijë serbë
 

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxha, ka komentuar vizitën e ushtrueses së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në veri të Mitrovicës. Ai ka thënë se të dy shkuan atje për një grusht votash, për që sipas tij, kolona e tyre u ndal nga të rinjtë serb 15-vjeçarë.

Hoxhaj tutje ka thënë se kur ishte PDK-ja në pushtet dhe Hashim Thaçi president, ata shkuan lirshëm në veri.