Arbëri

Nesër në Kosovë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore

Nesër në Kosovë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore
 

Nesër në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje të dobëta bore, kryesisht në orët e paradites.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale parashihen të lëvizin minus 3 dhe minus 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 0 dhe 2 gradë Celsius.