Arbëri

10 të vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë nga COVID-19, 311 raste të reja

10 të vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë nga COVID-19, 311 raste të reja
 

10 persona kanë vdekur dhe 311 raste me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.