Arbëri

Osmani: Nëse përsëriten situatat sikurse dje, detyrohem të mbroj integritetin e KQZ-së

Osmani: Nëse përsëriten situatat sikurse dje, detyrohem të mbroj integritetin e KQZ-së
 

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka kritikuar Komisionin Qendror Zgjedhor, e sidomos kryetaren e saj, Valdete Daka.

Ajo në një adresim para pak minutash, ka thënë se nëse ndodh që partitë dhe qytetarët, sipas saj, të ballafaqohen sërish me atë çfarë ndodhi të premten, kur disa parti nuk u certifikuan, do të detyrohet të marrë të gjitha masat sipas përgjegjësive që ka dhe të cilat i parasheh Kushtetuta.