Arbëri

Mot i ftohtë dhe me ngrica, Policia apelon për kujdes gjatë vozitjes

Mot i ftohtë dhe me ngrica, Policia apelon për kujdes gjatë vozitjes
Foto: Ilustrim
 

Policia e Kosovës apelon qytetarët për kujdes të shtuar gjatë ngasjes në rrugë me ngrica.

Për shkak të reshjeve të mëdha të ditëve të fundit dhe parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës se do të ketë mot të ftohtë në vendin tonë, Policia apelon për përshtatje të shpejtësisë me kushtet atmosferike, me gjendjen e rrugëve dhe ngadalësim gjatë lëvizjes në rrugët me ngrica.