Arbëri

Kërcënon Hoti: S’do të kursejmë askënd në fushatë

 

Kryeministri në detyrë dhe kandidati për kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërcënuar se në fushatën elektorale për zgjedhjet e 14 shkurtit nuk do të kursejë askënd.

Këtë e ka thënë si përgjigje ndaj kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që më herët u shpreh se shiu në Kosovë nxori në pah dështimet e keqqeverisjes 20-vjeçare. Ai paralajmëroi se do të insistojë që të nisin hetimet për ndërtuesit e rrugëve, pronarët e gurthyesve, inspektorët e mbikëqyrësit, por edhe për politikanët që kanë vendosur për tenderë e konkurse, pas vërshimeve që kapluan vendin qe disa ditë.