Arbëri

Tërmeti prej 4.0 shkallësh goditi sot Shqipërinë

Tërmeti prej 4.0 shkallësh goditi sot Shqipërinë
 

Një tërmet me magnitutë 4.0 të shkallës së Rihterit ka goditur mëngjesin e sotëm Shqipërinë.

Epiqendra e tërmetit ishte në detin Adriatik, rreth 2 km larg Himarës dhe 118 km larg Elbasanit.