Arbëri

Mot i vranët në Kosovë gjatë kësaj jave

Foto: Ilustrim
 

Në Kosovë gjatë kësaj jave pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu në vise të ulëta, ndërsa në vise malore pritet të ketë reshje bore.