Arbëri

Mot i vranët në Kosovë, në vise malore mund të ketë edhe borë

Mot i vranët në Kosovë, në vise malore mund të ketë edhe borë
 

Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vise malore me lartësi mbi 1.200 metra, pritet të ketë edhe borë.