Arbëri

PDK-ja nuk ka vota për Hardinajn: Duhet një president dinjitoz

PDK-ja nuk ka vota për Hardinajn: Duhet një president dinjitoz
 

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) i është kundërpërgjigjur kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i cili ka kohë që është vetofruar si kandidat për president të vendit.

PDK-ja ka thënë se vendit i duhet një president dinjitoz dhe se kushdo që kërkon votat e saj, duhet ta ketë parasysh se në paketë shkon edhe kandidati i kësaj partie për president.