Arbëri

12 të vdekur dhe 557 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

12 të vdekur dhe 557 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
Foto: Ilustrim
 

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se janë regjistruar 557 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga 1,948 testime.

12 pacientë ndëkrohë kanë vdekur si pasojë e infektimit.