Arbëri

Paralajmërohet përfundimi i gjysmëvjetorit të parë shkollor më herët se që ishte planifikuar

Paralajmërohet përfundimi i gjysmëvjetorit të parë shkollor më herët se që ishte planifikuar
 

Gjysmëvjetori i parë i këtij viti shkollor mund të përfundojë më herët se që ishte planifikuar. Këtë e ka paralajmëruar ministri Shëndetësisë, Armend Zemaj, raporton Ekonomia Online.

Zemaj ka thënë se kjo do të bëhet për të lehtësuar situatën me gripin sezonal dhe Covid-19. Ai ka thënë se për këtë çështje dhe masat e reja do të diskutohet gjatë ditës së sotme.