Arbëri

28 Nëntori “bashkon” Ramën me Metën në Vlorë

28 Nëntori “bashkon” Ramën me Metën në Vlorë
 

Në kushte të pazakonta, është mbajtur në Vlorë ceremonia e ngritjes së flamurit, që ka bashkuar edhe krerët e shtetit, kryeministri Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta.

Figurat politike në fjalë vendosën kurora me lule në monumentin e pavarësisë, raporton “TCH”.