Arbëri

Deri në -5 temperaturat në Kosovë në dy ditët e ardhshme

Deri në -5 temperaturat në Kosovë në dy ditët e ardhshme
Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë.

“Do të mbajë mot i ngjashëm. Në mëngjes parashihet mjegull e radiacionit, kjo si pasojë e rënies së temperaturave gjatë natës dhe insolacionit gjatë ditës”, thuhet në njoftim.