Arbëri

Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Selmanajt

Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar shkarkimin e zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj, pas diskutimive për çështjen e të pagjeturve të cilat u bënë javën e kaluar në Kuvendin e Kosovës.

Deputeti i VV-së, Liburn Aliu, ka thënë se deklarimet e Selmanajt janë të papranueshme dhe tregojnë mungesë respekti për viktimat e luftës.