Arbëri

Në Bruksel sot mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi

 

Në Bruksel sot do të mbahet takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë.

Takimi i sotëm mbahet me ftesë të emisarit special të Bashkimit Evropian (BE) për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.