Arbëri

Kryeministri i uron shërim Kurtit

Kryeministri i uron shërim Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka uruar shërim të shpejtë, kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, pasi ky i fundit njoftoi se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Përmes një postimi në Facebook, Hoti ka shkruar se Kurtit dhe gjithë të infektuarve iu uron që të përballojnë sa më lehtë këtë gjendje.