Arbëri

PDK: Vendi po ballafaqohet me krim të madh, vjedhja e 2 mln eurove u organizua nga MF-ja

Foto: Koha / ilustrim
 

Partia Demokratike e Kosovës, në një konferencë shtypi të premten mbrëma, kritikoi institucionet dhe tha se “Kosova po ballafaqohet me krim të madh”.

Mërgim Lushtaku nga kjo parti, përmendi vjedhjen e mbi 2 milionë eurove në Thesarin e Shtetit. E ka akuzuar Ministrinë e Financave dhe ministren Hykmete Bajrami, se e kanë organizuar këtë vjedhje.