Arbëri

Katër të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Katër të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit
Foto: Ilustrim
 

Gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë regjistuar katër të vdekur nga koronavirusi, ndërsa 306 janë infektuar. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, përgjatë kësaj periudhe janë kryer 1 mijë e 412 testime dhe 71 qytetarë janë shëruar, duke u regjistruar gjithsej 10 mijë e 466.

Rastet pozitive të regjistruar me koronavirus në 24 orët e fundit janë identifikuar 179 në Tiranë, 25 në Korçë dhe Vlorë, 16 në Fier, 13 raste në Elbasan, 10 në Berat, 6 në Mirditë e të tjerë, shkruan EO.