Arbëri

Sot në Kosovë, mot me diell dhe vranësira

Sot në Kosovë, mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë ditëve në vijim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.