Arbëri

Shqipëria regjistron katër vdekje nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Foto: Ilustrim
 

Katër të vdekur dhe 301 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe ka vdekur një 56-vjeçare nga Fieri, një 60-vjeçare nga Lezha, një 69-vjeçare nga Tirana dhe një 73-vjeçar nga Korça. Raste më të shumta janë regjistruar në Tiranë, Korçë, Fier dhe Vlorë.