Arbëri

Mot me diell e vranësira të pakta në Shqipëri

Mot me diell e vranësira të pakta në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 03°C në 13°C, në zonat e ulëta nga 09ºC në 19°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 22°C.