Arbëri

Hoti: Kujdes maksimal që të evitojmë mbylljen totale

Hoti: Kujdes maksimal që të evitojmë mbylljen totale
Foto: Alban Bujari / KOHA
 

Kujdes maksimal dhe solidaritet i plotë duhet të ketë te qytetarët e Kosovës për të parandaluar një mbyllje totale të re, ka thënë kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook të dielën në mëngjes.

Teksa ka paralajmëruar për një valë të re të COVID-19, Hoti ka thënë se institucionet e Kosovës po bëjnë veprimet e nevojshme për t’u përballur me rritjen e rasteve.