Arbëri

Asociacioni do të rikthehet në tavolinën e negociatave Kosovë-Serbi

Asociacioni do të rikthehet në tavolinën e negociatave Kosovë-Serbi
 

Skënder Hyseni do ta drejtojë një delegacion të Kosovës për takim me autoritetet e Serbisë të hënën në Bruksel, pa marrë bekimin nga të gjithë anëtarët e koalicionit qeverisës. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është kundër këtij takimi.

Time Kadrijaj, deputete e AAK-së dhe kryetare e Komisionit parlamentar për Punë të Jashtme, ka konfirmuar dallimet që vazhdojnë të jenë të ndezura mes partnerëve të koalicionit, sa u takon aspekteve që lidhen me dialogun, shkruan KOHA.