Arbëri

Von Cramon: Kosova dhe Serbia të angazhohen rreth temave të vështira

Von Cramon: Kosova dhe Serbia të angazhohen rreth temave të vështira
Foto: Ilustrim

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka vlerësuar se Kosovës dhe Serbisë i nevojitet një angazhim i mirëfilltë edhe rreth temave të vështira, teksa ka thënë se shpreson që bisedimet Hoti-Vuçiq të mos ndërpriten.

“Shpresoj të mos ndërpriten bisedimet, dhe takimi i radhës të mbahet ashtu si është planifikuar. Të dyja palëve u duhet një angazhim i mirëfilltë edhe në temat e vështira dhe nuk mjafton të nënshkruhet një marrëveshje, zbatimi duhet të pasojë dhe të vlerësohet”, ka shkruar ajo në Twitter.